Sıkça Sorulan Sorular

A.L. Derin ve Açık Renkli Tüylerde Neden Daha Az Başarı Gösteriyor?

İki önemli nedeni vardır. Alexandrite lazerlerin deri içine girebildiği derinlik 2.5mm. kadar dır. Vücuttaki kılların ortalama %85 kadarı 2.5-3mm den daha yukarıdadır. Bu nedenle geri kalan %15 kadar kıl yok edilemiyor.

Acısız Diot Lazer Olabilir mi?

Diot lazerlerde ''güç'' (Watt) önemlidir ve yüksek olmalıdır. Bu durumda ise uygulama sırasında ağrı-acı duyulur. Diotların çoğunluğu acılıdır. Acıyı azaltmak için uzun atım süreleri (long pulse) ve etkili cilt soğutması yapılmalıdır.

Alexandrite Lazer Nedir?

Lazer ışığı elde etmek için kullanılan materyal Alexandrite kristalidir. Dalga boyu 755nm. dir. Kızıl ötesi bir ışındır. Çıplak göz ile görülemez. Epilasyon ve damar tedavisinde kullanılır.

Alexandrite Lazerlerin Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Koyu ciltte risklidirler. Derin kıllarda başarısızdırlar. İnce ve açık tüylerde etkisizdirler. Acı verme oranı çok yüksektir, can yakar. Cihazların bakım, servis ve yedek parça maliyetleri çok yüksektir.

Atış Sınırı Olmayan Alexandrite Lazer Olabilir mi?

Şimdilik sadece HARMONY XL-755 cihazında bulunmaktadır. Yüksek teknik özelliklerinden dolayı yıllar boyunca ve milyonlarca sayıda atış yapabilmektedir.

Diot Cihazlarında, En Uzun Kullanım Süresi Nedir?

Kullanım şekli, düşürme, çarpma gibi faktörler de önemlidir. Ancak ülkemizde halen beş yıldan bu yana ve milyonlarca atış yapmışlardır ve yapmaya devam ediyorlar. Ama kesin bir kullanım süresi veya sayısı verilemez.

Diot Lazer Nedir?

Diot lamba kullanılarak elde edilen bir cihaz grubudur. Dalga boyu tek olduğu için (800nm, 810nm gibi) lazer olarak adlandırılır. Işığın fiziksel özellileri açısından ise IPL cihazlarına benzer. İstenilen dalgaya sahip diot elde etmek mümkündür. Epilasyonda en çok 800-810nm diotlar tercih edilir.

Diot Lazerler, Epilasyonda Neden Başarılıdırlar?

Amaç kılları yok etmek olduğu için ışığın hedefi melanin maddesidir. Ancak, 800nm den daha küçük ışık dalgaları aynı zamanda kan (hemoglobin) tarafından da emilir.

Diot Lazerler, Neden Uzun Ömürlü Kullanılabiliyor?

Kullanılan teknoloji ve diot lambanın özellikleri sayesinde yıllar boyunca ve milyonlarca atış yapmak mümkündür.

Epilasyon Amacı Dışında Kullanılan Lazerler Nelerdir?

Göz, sanayi,şov lazerlerini bir kenara bırakacak olursak; DYE (BOYA), Er:YAG, LP Nd:YAG, Q-Swich YAG, Ho:YAG,KTP, CO2 lazerler vardır.

Epilasyon Amaçlı Lazer Çeşitleri Nelerdir?

DIOT, ALEXANDRİTE, Nd:YAG, RUBY lazerler.

Geri Dönüşler Nasıl?

Önceden lazerle epilasyon yaptırmış kişiler Ütüleme Epilasyon Teknolojisi ile yapılan seanslarından şaşkınlıkla çıkıyorlar. Uzun süre yeni seansa gelme ihtiyacı duymuyorlar. Bu, şaşkınlığı daha da artırıyor. İşte bu devrimci bir gelişmedir.

Hangi Cihazlar, Ütüleme Epilasyon Teknolojisine Sahip?

Alma Lasers firmasının patentli teknolojisi olduğundan sadece Alma Lazer markalı cihazlar da bu ütüleme epilasyon teknolojisi mevcut, cihaz modelleri ise, Soprano XL, Spa Accord, Spa SHR ve Harmony XL. Bunların yanında piyasada taklitleri de türemeye başladı bunlardan uzak durunuz. Cihaz markasını mutlaka sorunuz.

IPL Cihazları, Epilasyon Dışında Hangi Tedavileri Yapabilir?

Çok sayıda ışık dalgalarını içerdikleri için birçok tedavi amaçlı kullanılabilirler. Tamamına yakını epilasyon, yüzeysel damar tedavileri, yüzeysel leke tedavileri, akne tedavisi ve yüzeysel cilt yenileme amacıyla kullanılabilirler.

IPL Cihazlarının Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Çok sayıda ışık dalgalarını içerdikleri için birçok tedavi amaçlı kullanılabilirler. Tamamına yakını epilasyon amacıyla kullanılabilirler.

IPL Cihazlarının Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Tamamına yakını tedavi sırasında ve sonrasında risk taşımaktadır. Dalga aralığı ne kadar geniş ise tehlike o kadar büyüktür. (400-1200nm) İlk üretilen IPL cihazları ve yeni moda olan Uzakdoğu ülkelerinde üretilen cihazlar bu grupta yer alırlar.

IPL Epilasyon Nedir?

IPL cihazından çıkan ışınların kıla rengini veren melanin maddesi tarafından emilmesi ve sonrasında ısınarak yanmasıdır.

IPL Nedir?

Kuvvetli bir lamba ışığıdır. İngilizce bir cümlede yer alan kelimelerinin baş harflerini simgeler. Intense Pulsed Light. ''Pulseli yoğun ışık'' veya ''darbeli kuvvetlendirilmiş ışık'' anlamına gelir. Pazarda ''Fotoepilasyon'' olarak da bilinir.

Lazer Cihazları ile Hangi Tedaviler Yapılır?

Epilasyon, leke, damar, kırışıklık, sedef, dövme çıkarma, cilt soyma, akne gibi Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi olan FDA tarafından başarısı kabul edilen 60ın üzerinde tedavi yapılabilir.

Lazer Cihazlarının Önemli Özellikleri Nelerdir?

U cihazlar tek dalga boyuna sahiptirler. Genelde tek bir tedavi amacıyla kullanılırlar. Özel ortamda elde edilen ışık dalgaları birbirine paraleldir ve tek yönlü giderler. Dalga boylarına göre farklı doku ve organlara ilgi gösterirler.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer cihazından çıkan ışınların kıla rengini veren melanin maddesi tarafından emilmesi ve sonrasında ısınarak yanmasıdır.

Lazer Nedir?

Kapalı ve özel bir ortamda elde edilen özel bir ışık türüdür. Özel ortama ''MEDYUM'' VEYA ''CHAMBER'' adı verilir. Kelime anlamı ise bir tür kısaltma olup, lazer ışığının elde edilmesini anlatan İngilizce cümlede yer alan kelimelerin baş harflerini simgeler. Light Amplification by Stumulated Emmision of Radiation.

Lazer ve IPL Cihazları Birlikte ve Kombine Kullanılabilir mi?

Kullanılabilir. Aynı seans sırasında veya belirli bir sıra ve alıklarla farklı cihazları birlikte kullanmak mümkündür. HARMONY gibi cihazlarda ise birçok tedaviyi veya birçok uygulamayı aynı anda yapmak mümkündür.

ND:YAG Lazer Nedir?

Lazer ışığı elde etmek için kullanılan kristaller Nd:YAG kristalleridir. Nd: Neodmium, Y: Yitrium, A: Aliminium, G: Garnett kristallerini simgeler. Aslında duble frekans 532nm. bir lazerdir. Bu nedenle dalga boyu 1064nm.dir.

ND:YAG Lazerler, Tedavilerde Ne Kadar Başarıdırlar?

Daha çok ve özellikle damar tedavilerinde kullanılır ve başarılıdır. Epilasyon barısı zayıftır.

Ruby Lazer Nedir?

Lazer ışığı elde etmek için kullanılan kristaller RUBY kristalleridir. Dalga boyu 694nm.dir. Kırmızı renklidir ve çıplak göz ile görülebilir. Cilde girebildiği derinlik 1-2mm kadardır. Bu nedenle başarılı değildir. Günümüzde çok az kullanılmakta ve giderek tamamen terk edilmektedir.

Ütüleme Epilasyon Teknolojisi Gerçekten Acısız ve Ağrısız mı?

Evet, bu teknoloji sayesinde seanslar artık büyük bir konforda sıcak taş masajı hissini vererek tamamiyle acısız ve hızlı olarak yapılıyor.

Ütüleme Epilasyon Teknolojisi Nedir ?

Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var. Böylece deriye etki ihmal edilebilir düzeyde kalıyor. Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor: Uygulama masaj rahatlığına dönüyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde "ütü yapar gibi" gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği "ütüleme" olarak adlandırılıyor. Ütüleme, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Ayrıca dört mevsim acısız ve yan etkisiz uygulanan tek teknoloji.

Ütüleme Lazer Nasıl Yapılır?

Ütüleme lazer herşeyden önce sadece Soprano lazer cihazlarıyla acısız ve ağrısız yapılır, dört mevsim yaptırılabilir, seans aralıkları 6 ila 8 hafta arasındadır, kesinlikle rötuş seansı gerektirmez. Cilt üzerindeki istenmeyen kıllar trimmer veya jiletle bir gün öncesinden tıraşlanır ve uygulama anında jel sürülür, bu jel herşeyden önce atılan lazer ışığının direkt kıl köküne odaklanmasını sağlar, bir nevi çimento görevi görür ve lazer ışığını cilde gömerek dışarı boşa gitmesini engeller. Bir tüm vücut 30 dakikada tamamlanır, (yeni 2 cm'lik tedavi başlığıyla, Buz Lazer ).

Ütüleme Lazer Nedir?

Ütüleme lazer epilasyon 2009 yılında STS Lazer firması tarafından kendi distributorlüklerini yaptığı Alma Lasers firmasının Soprano diode lazer cihazları için yarattığı bir marka ismidir, teknoloji adı değildir. Ancak çok kısa sürede o kadar hızlı yayıldı, satışı gerçekleşti ve binlerce hasta bu cihazla çok etkin sonuçlar aldı ve bu yüzden bu güçlü marka bir anda sayısız uzakdogu ve diğer taklit ler ile karşı karşıya kaldı, bu yüzden bu teknoloji ile diğer yüz binlerce kişi gibi etkili ve kalıcı sonuçlar almak istiyorsanız Soprano Diode ütüleme lazer kliniklerini tercih etmelisiniz. Soprano lazer klinikleri için üst menüden "Nerede Yaptirabilirim" sekmesine tıklayınız.